Cava

Putojantis vynas Cava yra šampano tipo vynas, kuris gaminamas Ispanijoje. Jis pagamintas naudojant tradicinę šampano metodu (metodą champenoise), tačiau skiriasi savo gamybos regionu ir tam tikromis specifikomis.

Cava yra gaminama pagal griežtus Ispanijos teisės aktus, kurie apibrėžia jos gamybos būdą, ingredientus ir geografinį kilmės regioną. Didžioji dalis Cavos gamybos vyksta Katalonijoje, ypač Penedes regione, tačiau taip pat gaminama ir kitose Ispanijos vietose.

Pagrindiniai Cava gamybos etapai yra šie:

  1. Vynuogių sodinimas: Dažniausiai naudojamos vietinės Ispanijos vynuogės, tokių veislių kaip Macabeo, Parellada ir Xarel·lo. Tačiau leidžiama naudoti ir kitas Europos Sąjungos vynuoges.
  2. Derliaus nuėmimas: Vynuogės yra rankomis nuimamos, kad išvengtų pažeidimų ir išsaugotų geriausią kokybę.
  3. Vynuogių spaudimas: Vynuogės yra švelniai spaustomos, kad išspaustų sulčių, kurios vėliau bus fermentuojamos.
  4. Pirminis fermentacija: Vynuogynuose išspaustos sulčių fermentuojamos tam tikrą laiką, dažnai šaldant vynuoges kontroliuojamoje temperatūroje.
  5. Spalvinis derinimas: Po fermentacijos pabaigos sulčių spalva ir skonis gali būti tobulinami derinant skirtingų veislių vynus.
  6. Antrinis fermentacija buteliuose: Po spalvinio derinimo vynas yra buteliuojamas kartu su tam tikra mielių doze ir cukrumi, kad prasidėtų antrinė fermentacija butelyje. Ši fermentacija sukelia anglies dvideginio išsiskyrimą, kuris suteikia vinui burbuliukus ir putojimo efektą.
  7. Brandinimas buteliuose: Po antrinės fermentacijos buteliuose, Cava gali brandinti iki keleto metų, kad įgytų ypatingą subtilumą ir skonį.

Cava vynas būna skirtingų rūšių, nuo sausų iki saldžiųjų. Jis dažnai turi vaisiškus, gėlėtus arba riešutinio aromato bruožus. Cavos gaminimas laikomas kokybišku ir griežtai kontroliuojamu procesu, o Cava patenka į vieną iš Ispanijos populiariausių ir geriausiai žinomų vynų kategorijų.

Cava gali puikiai derėti su įvairiais užkandžiais ir patiekalais. Jis dažnai yra puikus aperityvas arba puikiai tinka prie žuvies, jūros gėrybių, sūrių, šviežių vaisių ar desertų. Taip pat galima mėgautis Cava kaip atskirą gėrimą šventinėse progose ar švenčių metu.

Svarbu paminėti, kad Cava yra apsaugotas pavadinimas ir turi atitikti tam tikrus kokybės standartus, nustatytus Ispanijos įstatymais. Todėl, jei norite išbandyti tikrąją Cava, rekomenduojama rinktis butelį, kuriame nurodyta „Cava” etiketėje.

Galiausiai, svarbu atkreipti dėmesį į Cava laikymo ir patiekimo temperatūrą. Dauguma Cava vynų geriausiai skleidžia savo skonį ir aromatą, jei patiekiami šalti, paprastai tarp 6-8 °C temperatūros.

Visuose etapuose Cava yra siekiama išlaikyti aukštą kokybę ir putojimo vyno unikalumą, todėl jis yra populiarus pasirinkimas vyno mėgėjams, norintiems išbandyti kažką ypatingo iš Ispanijos vyninės pasiūlos.